#MykolaivHikers

Могутні вершини України

ТРЕКИ Могутні вершини України

План походу

Цей похід не схожий на багато походи по Карпатам ... Весь маршрут складається з радіалок ( «Радіалка» - сленговий вираз, від слова "радіус", тобто це прогулянка з поверненням в те саме місце, звідки вийшли). Проживати будемо в будинку в селищі Казмещік Івано-Франківської області, в зв'язку з цим ми зможемо оглянути всю красу Карпат, але при цьому ввечері буде можливість спати в теплому ліжку !!! У будинку 4 номери з 3 ліжками та 1 - з 2х місним ліжком. Туалет знаходиться на поверсі. У будинку є кухня в нашому повному розпорядженні. Світло вмикають тільки ввечері, після заходу сонця (дизель-генератор). У 200 метрах від будинку знаходиться невеликий ресторанчик-колиба, в якому можна замовити смачну карпатську їжу!

Сходження на дві найвищі вершини Українських Карпат - Говерлу і Петрос. Сходження на кожну з вершин займає цілий день - від 8 до 12 годин часу приблизно на 18 км ходьби. Речі при цьому залишаються в притулку, наверх йдемо з легкими рюкзаками.

День 1. Приїзд в с. Ясіня - сел. Казмещік - прогулянка по околицях

По приїзду в Казьмещік, знаходимось в будинку по затишним кімнатах, приймаємо душ, обідаємо і виходимо на прогулянку-знайомство з карпатськими горами і вічнозеленим лісом. Сьогодні маршрут починається в 100 метрах від будинку. По дорозі нас чекають чудові краєвиди, високі смереки, карпатські річки, море чорниці, суниці, ожини та інших лісових ласощів !!! Якщо пощастить, то назбираємо лісових карпатських грибів !!!

 

День 2. Сходження на г. Говерла (2061 м.)

Від притулку Козмещик до вершини Говерли і назад дорога займе цілий день. Тому стартуємо якомога раніше. Вранці в горах більше шансів застати гарну погоду, щоб зробити безліч красивих фотографій, перебуваючи на самий найвищій вершині Українських Карпат. Спочатку йдемо по густому лісі. Потім, після полонини Гропа починаються більш відкриті простори, ми йдемо по гребеню. Рухаючись по цьому гребеню, ми обходимо урочище Котел і опиняємося на протилежному кінці Перемички. Тут від невеликої колиби-притулку (висота 1828 м) починається фінальний етап підйому. По крутому каменстому схилу ми йдемо на вершину Говерли.
Набір висоти: 1250 м. Відстань: 18 км.

 

День 3. День відпочинку

Після успішного сходження на найвищу гору України потрібно дати можливість відпочити організму перед сходженням на г. Петрос. Можна відпочити в будинку, прогулятися по околицях Козьмещика, порибалити на форелеве фермі. За бажанням можна буде замовити баню і трохи розігнати втому після активного відпочинку!

 

День 4. Сходження на г. Петрос

Від притулку Козмещик до Петроса всього 6 кілометрів по прямій. Як і у 2 день стартуємо якомога раніше. Велика частина шляху йдемо по грунтовці плавно підніматися на гору через хвойний ліс в урочищах Лощина і Гребля. Потім пройдемо трохи нижче полонини Головческа і в результаті опинимося на так званій "перемичці" (висота 1550 м). Тут ми трохи відпочинемо і почнемо штурм вершини. Залишилося набрати ще близько 500 метрів висоти і на цей раз це буде не пологий підйом по дорозі, а крута гірська стежка, але воно того варте, адже попереду вершина г. Петрос!
Набір висоти: 1200 м. Відстань: 19 км.

 

 

День 5. Прогулянка в гори. Виїзд додому

В день виїзду у нас буде півдня вільного часу, щоб зібратися в дорогу, а також прогулятися по околицях Казмещіку, порибалити на форелеве фермі, смачно поїсти в ресторанчику-колибі. Виїзд з Козьмещика в Ясиню. Після приїзду у нас буде час погуляти по маленькому туристичному с. Ясіня.

 

Подати заявку

Якщо ви бажаєте приєднатися до подорожей Миколаївською областю, подайте заявку через форму нижче, через контакти у фейсбук або за наведеними номерами телефону.

Контакти

+380 (63) 255 68 12 (Юрій)
+380 (93) 681 59 65 (Артем)
+380 (50) 173 18 28 (Михайло)
+380 (67) 749 13 19 (Дмитро)
+380 (68) 268 46 25 (Сергій)

@mykolaivhikers
@yuri.dolganov1987
@groups/mykolaivhikers

yuri.dolganov1987@gmail.com
artem.kozlovskyi@gmail.com