#MykolaivHikers

Ольвійський шлях

ТРЕКИ Ольвійський шлях

План походу

Похід вихідного дня від Національного історико-археологічного заповідника «Ольвія» до мису Аджигол по берегу Дніпровського лиману абсолютно нетиповий, але в той же час неперевершений трек, який поєднує в собі ландшафти та історію давньогрецької колонії, урбаністичну харизму нового вітропарку і неторкано чисту природу узбережжя Дніпровської затоки. І все це на невеликому відрізку нашої рідної і гостинної Миколаївщини! Похід підійде для початківців, для тих, хто перший раз йде в похід взагалі, для залучення дітей до активного відпочинку та для любителів з користю і задоволенням провести свої вихідні.

с. Парутине - Ольвія - мис Остен-Сакена - с. Дніпровське - ур. Ста могил - мис Аджигол - Аджигольський лиман - вітропарк «Очаківський».

День 1. Переїзд Миколаїв - с. Парутине - Ольвія - Заяча балка - мис Остен-Сакена - с. Дніпровське

Зустрічаємося в Миколаєві, в заздалегідь обумовленому місці. Для тих, хто приїзджає із інших міст - можлива зустріч на залізничному або автовокзалі. Переїзд до с. Парутине і Національного історико-археологічного заповідника "Ольвія" на замовленому мікроавтобусі. Наш похід розпочнеться з екскурсії (з екскурсоводом) по цьому неймовірному місцю.

Ольвія (грец. Ὀλβία - щаслива, багата) - антична грецька колонія, заснована вихідцями з Мілета в першій чверті VI століття до н. е. За часів розквіту (друга половина V століття до н. Е. - перша половина III століття до н. Е.) Місто займало площу близько 50 га і було важливим центром торгівлі і рибальства, мало тісні економічні зв'язки зі скіфами, чисельність населення імовірно досягала 15 тисяч чоловік. На базі відкритих під час розкопок руїн міста в 1924 році створено археологічний заповідник. Завдяки розкопкам вітчизняних і закордонних археологів на території Ольвії були відкриті і досліджені руїни кріпосних стін і веж, подвійні ворота, агора і Східний і Західний теменоси. Розкопки в Ольвії ведуться і в даний час.

Екскурсія дуже цікава і пізнавальна, займе близько 2-х годин, так як територія Ольвії величезна і насичена різними красотами, адже південна межа міста - це узбережжі Дніпровського лиману! Неймовірне поєднання античних руїн, безкрайнього степу і такого ж безмежного і буйного лиману не залишать вас байдужими!!! 

Після екскурсії одягаємо рюкзаки і рухаємося вперед! Наш шлях лежить в сторону м. Остен-Сакена. По дорозі перетинаємо мальовничу Заячу балку - дуже красиве місце де обриви лиману розходяться, утворюючи довгу лісисту балку.

 

Мис Сакен (Остен-Сакена) - це сучасна назва Сарикальского мису. Мис названий на честь подвигу капітана 2-го рангу Рейнгольда Остен-Сакена, який 20 травня 1778 року пожертвував своїм життям, щоб не потрапити в турецький полон. Він увійшов з палаючим факелом в пороховий склад своєї шлюпки в той момент, коли його оточили тринадцять турецьких кораблів. Його обезголовлене тіло хвилі винесли на берег недалеко від села Дмитрівка Очаківського району. На мисі встановлено поклінний хрест, а школярі посадили навколо хреста дерева.

Пройшовши ще пару кілометрів, ставимо табір в невеликому гаї прямо на березі лиману! Всю ніч нас будуть супроводжувати шикарні види на лиман, зірки і вогні суден, що проходять повз узбережжя.

День 2. с. Дніпровське - мис Аджигол - Аджигольський лиман - вітропарк «Очаківський»

Вранці види, що нас супроводжують будуть не гірші, ніж вчора, і чашка кави з видом на безкрайній лиман зробить цей ранок незабутнім! Збираємо рюкзаки і виходимо. Піднімемося до села Дніпровське - берега лиману тут дуже круті і висота обривів сягає 20-25 метрів! А судна, що проходять буквально в 100 м від берега роблять пейзажі взагалі нереальними !!!

Буквально через кілька кілометрів нас чекає нове індустріальне диво, що неймовірним чином гармонійно вписалося в навколишні ландшафти! Хто б міг подумати, що вітропарк (вітроелектростанція) може бути настільки привабливим і фотогенічним !? Вітропарк складається з 14 вітрогенераторів, потужністю по 2,5 МВт кожен. Для тих, хто не сильний в енергетиці, коротко скажемо, що сумарної потужності 35 МВт сміливо вистачить забезпечити електроенергією невеликий обласний центр, типу Очакова!

Після огляду та фотографування на тлі гігантських вітряків наш похід закінчується, нас забирає мікроавтобус, і ми їдемо до Миколаєва. Час прибуття до Миколаєва можна підлаштувати заздалегідь під поїзд або автобус якщо ви їдете в інше місто!

Подати заявку

Якщо ви бажаєте приєднатися до подорожей Миколаївською областю, подайте заявку через форму нижче, через контакти у фейсбук або за наведеними номерами телефону.

Контакти

+380 (63) 255 68 12 (Юрій)
+380 (93) 681 59 65 (Артем)
+380 (50) 173 18 28 (Михайло)
+380 (67) 749 13 19 (Дмитро)
+380 (68) 268 46 25 (Сергій)

@mykolaivhikers
@yuri.dolganov1987
@groups/mykolaivhikers

yuri.dolganov1987@gmail.com
artem.kozlovskyi@gmail.com