#MykolaivHikers

Три каньйони Миколаївщини

ТРЕКИ Три каньйони Миколаївщини

План походу

Найбільш насичений природними скарбами трек по самому серцю Миколаївщини! Неймовірні каньйони прорізають степи та обриваються до стрімких річок 40 метровими стінами, крейдові кар’єри розмиті водою нагадують шматочок Марсу посеред України, а 300 літні дуби у загадковому урочищі «Лабіринт» підпирають кронами небо! Все це у нашому дводенному треку по трьом каньйонам Миколаївщини.

Цей похід більше схожий на прогулянку вихідного дня і підійде для початківців, для тих, хто перший раз йде в похід взагалі, для залучення дітей до активного відпочинку та для любителів з користю і задоволенням провести свої вихідні. Маршрути по Миколаївській області тільки набирають популярність, тому часто стежки не протоптані і стоянки не обладнані.

Маршрут розрахований на 2 неспішних дня. Всього 24 км.

с. Трикрати - садиба Скаржинських - ліс «Лабіринт» - Арбузинський каньйон - крейдові кар'єри - с. Актово - Актовський каньйон - Петропавлівський каньйон - с. Петропавлівка.

День 1. Переїзд Миколаїв - c.Трикрати - садиба Скаржинських - ліс «Лабіринт» - Арбузинський каньйон - крейдові кар'єри - с. Актово

Зустрічаємося в Миколаєві, в заздалегідь обумовленому місці. Для тих, хто приїзджає із інших міст - можлива зустріч на залізничному або автовокзалі.

Переїзд до с. Трикрати на замовленому мікроавтобусі. Тут стартова точка нашого походу. Почнемо його з огляду знаменитого родового маєтку славного козацького роду Скаржинських. Він був побудований ще в XVIII в., і в той час належав герою російсько-турецької війни полковнику П. Скаржинський. Родинна резиденція збереглася до наших днів. Двоповерхова будівля з фамільним гербом над головним входом, тепер є власністю місцевої школи мистецтв.

Після короткого переходу опиняємося в густому і тінистому лісі - заповідному урочищі «Лабіринт», висадженого на початку 19го століття Скаржинським. Ліс пронизує велика кількість стежок - звідси і назва «Лабіринт». По мальовничим містках перейдемо на інший берег річки і по хорошій стежці підемо крізь ліс. Буквально через годину ходьби після лісу потрапляємо в перший каньйон - Арбузинський.

Каньйон мало відвідується, і щоб побачити найцікавіші місця доведеться йти поза стежками, але повірте - воно того варте! По всьому шляху буде безліч оглядових майданчиків, де ми звичайно ж будемо зупинятися і фотографуватися досхочу!

Наступною цікавою точкою будуть крейдяні кар'єри - фантастичне місце з виходами крейдяний породи розмитою водою. Такий собі шматочок іншої планети посеред Миколаївської області! До речі улюблене місце багатьох професійних фотографів!

Знову перейшовши річку по імпровізованого мосту пройдемо село Актово і спустимося в Актовський каньйон. На галявинах під скелею ставимо намети і ночуємо. Тут є багато класних місць подивитися захід сонця!

День 2. Актовський каньйон - Петропавлівський каньйон - с. Петропавлівка

Збираємо табір і висуваємося в бік виходу з Актовського каньйону. Знову багато оглядових майданчиків для фотографування. Стежка неспішно виводить з каньйону, стіни розходяться, і річка розливається, але ненадовго! Вдалині вже видніються нові стрімкі скелі - ще більше, ще крутіше! І нам як раз туди!

Петропавлівський каньйон часто обділений увагою, так як до нього проблематично доїхати на машині. Але зате тут набагато чистіше і затишніше! Так як у нас на цей день запланований дуже короткий перехід - то ми спускаємося до кожного цікавого місця і робимо привали на кожному оглядовому майданчику!

Та ще й на обід зупинимося в супер затишному місці на березі річки! Після обіду нас чекає ще багато красивих і незвичайних місць - стежка буде періодично спускатися вниз до річки до порогів і невеликих водоспадів, а потім знову виходити на верх, щоб б ми могли отримати насолоду від всього цього з висоти!

 е трохи пройдемося і опинимося на околицях села Петропавлівка. Річка живописно згинається в кам'яному руслі і виводить на крайні оглядові майданчики після яких починається село. Звідси нас забирає маршрутка і везе до Миколаєва. Час прибуття до Миколаєва можна підлаштувати заздалегідь під поїзд або автобус, якщо ви їдете в інше місто!

Подати заявку

Якщо ви бажаєте приєднатися до подорожей Миколаївською областю, подайте заявку через форму нижче, через контакти у фейсбук або за наведеними номерами телефону.

Контакти

+380 (63) 255 68 12 (Юрій)
+380 (93) 681 59 65 (Артем)
+380 (50) 173 18 28 (Михайло)
+380 (67) 749 13 19 (Дмитро)
+380 (68) 268 46 25 (Сергій)

@mykolaivhikers
@yuri.dolganov1987
@groups/mykolaivhikers

yuri.dolganov1987@gmail.com
artem.kozlovskyi@gmail.com